دوشنبه 21 اردیبهشت 1394  11:54 ق.ظ

پست آزمایشی


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394  09:33 ق.ظ

نکات مهم در طراحی سایت

خرید وی پی ان پرسرعت
در دسترس بودن یک وب سایت به این مفهوم است که اطلاعات موجود در آن، برای طیف وسیع ای از کاربرانی که از تکنولوژی های مختلف ی استفاده می کنند، قابل مشاهده قابل مصرف باشد.
اما به نظر شما اگر فقط طراحی وبسایت از نظر ظاهری جذاب باشد می تواند نظر کاربران را به خود جلب نماید ؟ مطمئناً سایتی که کاربران نتوانند از آن به بهتر ی استفاده کنند کارایی مناسبی نداشته باشد بر آنها تأثیر بد داشته باشد، نمی تواند باعث بازگشت بازدیدکنندگان به وب سایت شود.
در این مقاله 6 راه حل برای اصلاح دسترسی پذیری در طراحی وب سایت را برای شما بازگو خواهیم کرد:
1. در طراحی سایت لینک ها را به صورت آشکار معین قرار دهید تا به راحتی دیده شوند.برای این کار می توانید از وسائل های ویرایشی در متن مانند استفاده از آندلاین(زیرخط دار کردن کلمات)، بلد (Bold) کردن آنها و .. مصرف بکنید . این کار باعث می شود لینک شما در متن معین واضح باشد تا کاربران به راحتی بر روی آن کلیک کنند.
2. لایه های سایت را طوری طراحی بکنید که مسیر یابی دسترسی به تمام نقاط آن آسان باشد و کاربران بتوانند اطلاعات را به راحتی پیدا کنند.در طراحی وب سایت خود، برگه های مسیر یابی (Navigation Tabs) را به حداقل برسانید اطلاعات را با تعداد کمی کلیک نسبت به صفحه اصلی وب سایت قرار دهید.
3. محتوای سایت خود را با فرمت های مختلف قرار دهید.تمام افراد مایل به دیدن یک فیلم زیبا ی 10 دقیقه ای نسیتند و تمام کاربران هم مایل به خواندن متن های بلند نیستند. به کاربران این مجوز را بدهید تا خودشان روش تعلت با محتوای وب سایت شما را گزینش کنند.
4. یکی از نکات با اهمیت در طراحی وبسایت عکـس هایی است که در سایت قرار می دهید.قطعا عکس های را تگ گذاری بکنید . اگر عکس های موجود در وب وب سایت شما به صورت مناسب بارگذاری نشوند، کاربران فرض را بر این می گذارند که وب سایت شما دارای مسائل زیاد است و در واقع خراب است. در تصاویر از alt tag ها استفاده بکنید تا چنانچه عکس ی به هر به درستی بارگذاری نشد، کاربران بتوانند از جزییات عکس جالب مطلع شوند متوجه شوند که چه عکسی و در چه موردی است.Alt tag ها، به متنی می گویند که برای توصیف عکس های نوشته می شود که چنانچه تصویر به هر ی به نمایش در نیامد، کاربران بتوانند از جزئیات عکـس متوجه شوند بدانند که عکـس در باره چه چیزی است.
5. سرعت بارگذاری وب سایت خود را بی آزمایید.برای این کار می توانید از سرویس گـوگل https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights استفاده بکنید . این سرویس بعد از تحلیل نقد URL وب سایت شما، توصیه هایی برای ارتقا سرعت بارگذاری وب سایت به شما ارائه می دهد. سرعت در طراحی وب سایت یکی از مؤلفه های موتورهای جستجو برای ارتقا رنکینگ سایت است .
6. فایل های داخل وب سایت را فشرده بکنید زیرا که فایـل های پر اندازه سرعت وب سایت را پایین می آورند باعث از دست دادن بازدیدکنندگان وب سایت می شود.
این چند نکته آسان به شما یاری می نماید تا طراحی سایت را اصلاح بخشید و نظر بازدیدکنندگان را به آن جلب بکنید .

نکات با اهمیت در طراحی سایت

چگونه ترافیک سایت خود را ارتقا دهیم؟ این سؤالی است که بسیاری از کسب و کارها از متخصصان طراحی وب سایت می پرسند. در اصل، افزایش ترافیک سایت بسیار با اهمیت است ، اما نکته با اهمیت تر آن است که وب سایتی طراحی بکنید که بازدیدکنندگان را در صفحات وب سایت شما بیشتر نگه دارد.در این مقاله قصد داریم که نکات مهمی در طراحی وب سایت را به شما آموزش دهیم که باعث می شود سایت شما جذاب تر به نظر برسد. پس نه تنها بسیاری از افراد را جذب خواهد کرد، بلکه آن ها را تشویق می نماید که زمان را در صفحات وب سایت شما سپری کنند.


1) انتخاب صحیح رنگ ها

گزینش رنگ ها بسیار دقت بکنید . چنانچه می خواهید لوگوی کمپانی خود را در وبسایت قرار دهید، رنگ هایی را انتخاب بکنید که با آن ها همخوانی داشته باشد. از گزینش رنگ های جیغ یا بیش از میزان کمرنگ پرهیز بکنید . در طراحی سایت خود، چند رنگی که مکمل یکدیگر هستند را گزینش کرده و از آن ها مصرف نمایید و هرگز رنگ صفحات مختلف را تغییر ندهید.رایج ترین طرح های رنگی عبارتند از:


زرد، قرمز سفید

آبی و سفید

قرمز، خاکستری سفید

آبی، نارنجی و سفید

زرد، خاکستری و سفید


همواره سعی بکنید در طراحی وب سایت خود، رنگ هایی را انتخاب بکنید که مطلوب بازدیدکنندگان باشد آن ها را جذب نماید .

2) پشت زمینه صفحه

ترکیب رنگ های داخل وب سایت خود را طوری گزینش بکنید که بازدیدکنندگان بتوانند متن های داخل سایت را به راحتی بخوانند. از خوانا بودن لینک های داخل صفحه نیز مطمئن باشید، چه قبل از بازدید آن ها و چه بعد از آن. معمولا در طراحی وب سایت ها، رنگ پیش فرض از قبل تعیین شده لینک ها، آبی (قبل از بازدید)، و بنفش (بعد از بازدید) است ؛ سعی بکنید که این رنگ ها را تغییر ندهید. اگر رنگ پشت زمینه تیره است، رنگ متون را روشن، و اگر رنگ پشت زمینه روشن است متون را تیره رنگ گزینش بکنید تا به راحتی خوانده شود.


3) لود شدن صفحه

چنانچه وب سایت شما زمانی بیش از یک دقیقه طول بکشد تا لود شود محتوای ارزشمند ی، پشت این ارزشمند پنهان نباشد، قطعا ً بازدیدکنندگان از وبسایت شما خارج شده و دیگر به آن باز نخواهند گشت. از گرافیک های بسیار سنگین، مثل استفاده بیش از میزان از فلش در طراحی سایت بپرهیزید، زیرا عناصری از این قبیل باعث افزایش زمان لود شدن صفحه می شود. یک وب وبسایت بهتر ، باید برای لود شدن صفحات خود، کمترین زمان ممکن را اختیار نماید .


4) سایز مناسب صفحه

صفحات وب سایت با پیکسل اندازه گیری می شوند. در واقع پیکسل، واحد اندازه گیری صفحه است . انتخاب اندازه صفحات کاملاً به شما بستگی دارد، اما چند مؤلفه با اهمیت در گزینش آن ارزش دارد. اول این که سایت را در ابعادی طراحی بکنید که بهتر و مناسب تر به تصویر کشیده شده و محتوای شما را برای بازدیدکنندگان به خوب ی به نمایش درآورد. دوم اینکه ابعادی را برای طراحی سایت خود گزینش بکنید که در هر دستبعضی با هر ابعادی از صفحه نمایش، مناسب به نمایش در آید. مثل گوشی های هوشمند و تبلت ها که امروزه بسیار رایج شده اند.


5) لوگو

برای این که وب وبسایت شما آسان تر شناسایی شود، لوگوی آسان ای را طراحی بکنید . نوار مسیریابی در هد بالایی سایت قرار داده یک صفحه "در مورد ما" طراحی بکنید که منحصر به شخص بودن وب سایت شما را توصیف نماید . این نکته در طراحی سایت بر روی بازدیدکنندگان شما تأثیر گذاشته و باعث می شود تا آنها وب وب سایت شما را به یاد داشته باشند.


6) گرافیک

شما باید در طراحی مناسب صفحات بسیار دقت بکنید طرحی را گزینش بکنید که بازدیدکنندگان را از کسب و کار شما آگاه نماید در مورد زمینه کاریتان به آن ها توضیح دهد. طراحی وب سایت مناسب که با بازدیدکنندگان به بهتر ی رابطه برقرار می نماید ، می تواند سبب ارتقا ترافیک سایت شما گردد. با رعایت نکات بالا در طراحی وب سایت می توانید مسائل بهینه سازی سایت ترافیک وب سایت را برطرف بکنید شاهد نتایج مثبت آن باشید. این مسائل نکاتی هستند که در چند سال قدیم مشاهده شده که بسیاری از کاربران اینترنت و بازدیدکنندگان وب سایت در طراحی سایت، به آن ها ارزش می دهند. پس باید سایت را برای بازدیدکنندگان و بازار هدفتان طراحی بکنید تا رضایت آن ها را جلب کرده و کسب و کار را معتبر سازید.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic